تاریخچه

بنیانگذار مجتمع خیریه، آقای محسن امامی پدر علیرضا (شهاب) امامی می باشد. وی علی رغم اختصاص سالیان زیادی از عمر کاری خویش به گسترش تجارت و دستیابی به شهرت و موفقیت در این زمینه همیشه از هر فرصتی برای کمک به نیازمندان استفاده می کرد. انگیزۀ او برای دستیابی به راهی برای کمک به نیازمندان و ادای مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه همنوعان خود  در ابتدا به تنهایی و در ادامه با همراهی گروهی خیراندیش،  نهایتاً منجر به تاسیس صندوق قرض الحسنه در سال 1375 و تاسیس موسسه خیریه درسال 1378 و در نهایت تشکیل مجتمع خدماتی خیریه و صندوق در ساختمانی کوچک در خیابان شهید بهشتی تهران شد. و پس از مدتی با توسعه خدمات، موسسه به ساختمان خریداری شده در خیابان خرمشهر تهران نقل مکان کرد.

از آنجا که فعالیت های این مجتمع به پشتوانه نیت خالصانه اعضای خیراندیش خود، روز به روز در حال پیشرفت و گسترش بود، در سال 1381 این مرکز به محل ساختمان کنونی مجموعه انتقال پیدا کرده و پس از بازسازی ساختمان، در بخش های درمانی شامل کلینیک عمومی، دیالیز، دندان پزشکی و نیز بخش های دیگر خدماتی از جمله صندوق قرض الحسنه، واحد جهیزیه، ارزاق، فرهنگی و صندوق صدقات آغاز به فعالیت نمود. با بازنشستگی آقای محسن امامی از دنیای کار تجاری، وی تمامی وقت و همت خود را صرف پویائی و رشد بخش خیریه نمود و با جمع آوری / جلب حمایت نیکوکارانی مانند خود با هدف مشترک، باهم به خدمت رسانی به نیازمندان می پرداختند. با گذشت زمان و کهولت سن، عملا کلیه مسئولیتهای او به فرزند بزرگ ایشان، شهاب امامی منتقل گردید و این چیزی نبود جز لطف خداوند که نصیب این خانواده گردید. مجددا با توجه به استقبال مردم و افزایش تعداد مراجعین، ضرورت ایجاد فضای بیشتر جهت توسعه بخش ها در راستای خدمت رسانی بهتر احساس شد و لذا در سال 1391 آقای شهاب امامی با رعایت استاندارد های لازم و به کارگیری گروه مهندسین مشاور و متخصص، اقدام به ساخت مجتمع در هشت طبقه نموده به طوری که برای تمام بخش های مذکور فضای اختصاصی مطابق استانداردهای مورد نیاز آماده گردید و در نهایت از سال 1395 بخشهای مختلف مجتمع به طور رسمی در ساختمان جدید فعالیت خود را ادامه دادند.

شایان ذکر است هر دو مؤسسه حقوقی یادشده با تشکیل هیئت امناء و امضا قسم نامه در محضر قرآن کریم، با متعهد شدن به کوشش و تلاش خود در مسیر محقق کردن اهداف خیر خواهانه مجموعه، آغاز به کار کرده و هم اکنون به صورت هیئت مدیره ای اداره می شوند. مضافاً این که هر شش واحد فعال در مجموعه، مدیران خیرخواه و خیّر از میان اعضای خیراندیش مجتمع داشته که هر یک از ایشان براساس تجربه و تخصص خود، به عنوان مدیر بخش مربوطه، قبول مسئولیت نموده اند.

پیوستن به ما و دریافت بهترین پیشنهادات